Toplumsal  seferberlik  başlatılmalı

banner514

Erhürman, Cumhurbaşkanlığının 5 yıllık görev süresinin siyasi istikrarsızlığın yarattığı sorunları aşmak açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti

Toplumsal  seferberlik  başlatılmalı
banner551
banner432

 Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı ve partinin cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman, beraberindeki heyetle Bostancı köyünü ziyaret ederek yurttaşlarla bir araya geldi. 

Yapılan açıklamaya göre, Erhürman burada yaptığı konuşmalarda, önemli olanın Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar geçecek olan süre değil, seçimden sonraki 5 yıllık istikrarlı görev süresi olduğuna, bu görev süresinin çok verimli kullanılması gerektiğine vurgu yaptı. 
Hükümetlerin kısa süreli olmasının ülkede siyasi istikrarsızlık yarattığını kaydeden Erhürman, Cumhurbaşkanlığı makamının kesintisiz 5 yıllık görev süresinin bu istikrarsızlığın yarattığı sorunları aşmak açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti.
Erhürman, hükümetlerde yaşanan istikrarsızlığın ülkeyi ciddi bir sıkıntıya soktuğunu, orta ve uzun vadeli plan ve programlara yoğunlaşılması gerektiğini, bunun için de istikrarlı bir görev süresine ihtiyaç duyulduğunu söyledi. 
Ülkede yolların, hastanelerin, okulların durumundan herkesin şikayetçi olduğunu, bu sorunların aşılması için kendi ayakları üzerinde duran ve yatırım bütçesi için kaynak yaratan bir yapıya ihtiyaç duyulduğunu, bunun da ancak kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomiyle mümkün olabileceğini belirten Erhürman, “Bu yolda bir toplumsal seferberliğe ihtiyacımız var ve Cumhurbaşkanlığı makamının 5 yıl kesintisiz görev süresi çerçevesinde bu seferberliğin dışında kalması düşünülemez” dedi.  

banner550

“Bu makam dış temaslar için hayati öneme sahip”
Cumhurbaşkanlığı makamının Kıbrıs sorunu ve dış temaslar açısından hayati öneme sahip olduğunu kaydeden Erhürman şu şekilde konuştu: “Kıbrıs sorununda kapsamlı çözüme bir an önce ulaşabilmek için seçimlerden hemen sonra beşli konferansın toplanması amacıyla yoğun bir ön hazırlığa, bunun için de proaktif bir dış politikaya ihtiyacımız var. Kapsamlı çözüme kadarki evrede de durmamak, oturmamak gerekiyor. Uluslararası alanda doğrudan ticaret yapabilmemiz, sporcularımızın uluslararası müsabakalara katılabilmesi, uçakların ülkemize direkt uçuş yapabilmesi için bizim aralıksız biçimde, yurt dışındaki bütün önemli merkezlerle temas kurmamız, hem çözüm irademizi, hem barışı inşa çabamızı, hem de haklı taleplerimizi bıkmadan usanmadan anlatmamız gerekiyor.” 

banner520
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473