banner564

Türkiye’den uzman görüşü bekleniyor

Dikkatsiz ve süratli araç kullanarak Sevgül Şinasi’nin ölümüyle sonuçlanan kazaya neden olan sürücünün hız tespiti yapılamadı

Türkiye’den uzman görüşü bekleniyor
banner598

Suna ERDEN
Girne-Alsancak Çevre Yolu’nda 63 yaşındaki Sevgül Şinasi’nin ölümüyle sonuçlanan kazaya neden olan sürücü Zeka Saldam dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Dikkatsiz ve süratli araç kullanarak, kazaya yol açan sürücünün kaç kilometre hızda seyrettiğinin henüz belirlenmediği açıklandı.
Kazayla ilgili kanıtların Türkiye’ye gönderildiğini, hız tespiti için uzman raporu beklendiği açıklandı.
Zanlının soruşturma amaçlı 4 gün daha tutuklu kalmasını talep eden polis, mahkemede olguları aktardı.
Polis, kazanın 3 Aralık 2023 tarihinde saat 17.30 sıralarında Girne- Alsancak çevre yolunun 2-3 kilometreleri arasında meydana geldiğini anımsattı.
 Polis, yönetimindeki UZ 008 plakalı salon araç ile batı istikametine doğru seyreden zanlının, aşırı sürat ve dikkatsizliği sonucu şerit değiştirmeye çalıştığı esnada önünde aynı istikamete doğru seyreden Seval Özharun (K-64 ) yönetimindeki RC 268 plakalı salon aracın sol arka kısmına çarptığını belirtti. Polis, sürücünün akabinde  sol şerit içerinde aynı istikamete doğru seyreden Olgun Karlankuş (E-33) yönetimindeki TMJ 039 plakalı aracın sağ arka kısmına çarptığını anlattı. 
Polis, kazanın etkisiyle sağa savrulan ve yolu ikiye ayıran orta şerit içerisine giren RC 268 plakalı aracın aydınlatma direğine çarpıp karşı şeride geçerek sol yan kısmı üzerine devrildiğini söyledi.  
Polis, kaza sonucu RC 268 plakalı araç sürücüsü Seval Özharun ile aynı araçta yolcu olarak bulunan Dilek Gökyay (K-55 ) ve Sevgül Şinasi’nin yaralandığını aktardı. 

6 ifade alındı
Sevgül Şinasi’nin kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdiğini kaydeden polis, Dilek Gökyay ve Seval Özharun’ın ise kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığını belirti. 
Polis, UZ 008 plakalı araç sürücüsü Zeka Saldam’ın  da tutuklandığını söyledi. 
Zanlının 4 Aralık tarihinde mahkemeye çıkarılarak, hakkında 3 gün tutukluluk emri alındığını kaydeden polis, bu süre içerisinde 6 ifade aldıklarını söyledi. Polis, zanlının hız tespitinin henüz yapılamadığını, Türkiye’den uzman raporu beklendiğini açıkladı. 
Polis, ayrıca zanlı ile diğer aracın şoföründen uyuşturucu testi için kan örneği alındığını ancak henüz raporun çıkmadığını söyledi. 
Polis, soruşturmanın devam ettiğini, incelenecek kamera görüntüleri ve alınacak ifadeler olduğunu belirterek, zanlının 
Mahkeme, zanlının 4 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülşah Öznur
Gülşah Öznur - 7 ay Önce

Bu haberi yapan kumarbaz yalancının teki kumarhanelerde para dilensin bu habere bunun yaptığı haberlerede inanmamak lazım yemekten yarım dünya olmuş

Ck
Ck - 7 ay Önce

Umarim icerden hic cıkamazsın!!!!!

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473