banner564

‘Türkiye’nin garantisi devam etmelidir’

banner587

Emekli subaylarla görüşen Sennaroğlu, Kıbrıs Türk halkının ezici bir çoğunluğunun beklentisini seslendirdi

‘Türkiye’nin garantisi devam etmelidir’
banner598

Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneği heyetini kabul eden Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu, Cenevre’de yapılacak konferanstan nasıl bir sonuç çıkacaksa çıksın, Kıbrıs Türk halkının ezici bir çoğunluğunun beklentisinin Anavatan Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinin devamı olduğunu söyledi.
Yapılan açıklamaya göre, Meclis Şeref salonunda yer alan kabulde konuşan Dernek Başkanı Kazım Ant, Başkan Sennaroğlu’nun özellikle Kıbrıs sorunu konusunda ortaya koyduğu görüş ve düşüncelerini, derneğin tüm mensuplarının fikir ve görüş birliği içerisinde desteklediğini ifade etti.
Emekli Subayların 30 yıllık geçmişi olan bir dernek olduğuna vurgu yapan Ant, çalışmaları hakkında Başkan Sennaroğlu’na bilgi verdi.
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu da konuşmasında, ziyaret dolayısıyla dernek Yönetim Kuruluna teşekkür ederken, dernek mensuplarının bugün emekli olduğunu ama her bir üyenin dünün görev başında olan ve Kıbrıs Türkünün varoluş mücadelesinde görev alan bireyler olduğunu anımsattı.
“Mücadelede nereden nereye geldiğimizi biliyoruz” diyen Sennaroğlu, bu mücadelede Emekli Subayların alın terinin yanında canını da ortaya koyan kişiler olduğuna dikkati çekti.
1974 Barış Harekatı sonrası Kıbrıs adasına barışın geldiğini ifade eden Sennaroğlu, adada eksik olanın Güney Kıbrıs’ın tutumu nedeniyle gerçekleşmeyen siyasi çözüm olduğunu söyledi.
Nisan ayında Cenevre’de gerçekleşecek konferansa değinen Başkan Sennaroğlu, konferansta nasıl bir çözüme ulaşılırsa ulaşılsın Anavatan Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinin olmazsa olmazları olduğunu dile getirdi.
Halkın büyük bir çoğunluğunun bu görüşte olduğunu ifade eden Sennaroğlu, Kıbrıs Türkünün bugünlere gelmesinde emeği olan Subaylara teşekkür etti.

banner594
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 2 yıl Önce

Ne içtin sen kardesim iyi kafa buldurmus yAllah başka kapıya yedirmezler sen daha önümüzdeki 10 yıl içinde savaşa hazır ol safını seç

Turkish power
Turkish power - 2 yıl Önce

Türk kurdu salyasini akıtan kuduz köpekleri bozmasını iyi bilir

ADALET BİR GÜN ELBET !
ADALET BİR GÜN ELBET ! - 2 yıl Önce

ARTIK FİNALE GİDİLİYOR. BİRLEŞİK KIBRIS GELİYOR İNŞA ALLAH.. RUMLARDAN ÇALINAN TÜM MALLAR SAHİPLERİNE.......OYUN BİTTİ !!!

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473