banner564

Ülke tanıtımına katkı

Merit tavla turnuvalarına 300’den fazla tavla ustası ve 30 ülkeden turist geldi

Ülke tanıtımına katkı
banner598

Merit Otelleri ve Dünya Tavla Federasyonu (WBF) iş birliğiyle 2024 yılı başında düzenlenen Merit Open ve Merit Özel Tavla Turnuvaları büyük bir başarıya imza attı.
2023’te gerçekleşen Merit Open Tavla Şampiyonası sonrası, Merit Otelleri 2024 yılı Şubat ayında Merit Royal Diamond Otel’de Merit Poker iş birliği ile yeni bir tavla turnuvası daha düzenledi. Gerçekleşen tavla turnuvasında 300'den fazla tavla ustası bir araya geldi. Çekişmeli mücadeleler yaşanırken, tavla severler, Merit Otellerinin sunduğu konforlu atmosferin ve eşsiz Kuzey Kıbrıs misafirperverliğinin keyfini çıkardı. 30'dan fazla ülkeden bine yakın turistin ülkemizi ziyaretine imkan sağlayan turnuva, hem Kıbrıs'a önemli bir turistik katkı sağladı hem de tavla severlere unutulmaz bir deneyim yaşattı.
Merit Otelleri ve Dünya Tavla Federasyonu arasındaki iş birliği ile 10 yılı aşkın sürede10 kez Merit Park Otel’de gerçekleşen turnuva, aynı zamanda bir olimpiyat olma özelliğini de taşıyor. Dünya Tavla Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Arda Fındıkoğlu, Kuzey Kıbrıs’ın bu anlamda olimpiyatlara ev sahipliği yaptığını vurguladı.
WBF tarafından organize edilen tüm uluslararası tavla turnuvalarına ana sponsor olarak destek veren Merit Otelleri, geçen sene European Poker Tour (EPT) ile iş birliği sağlayarak Merit Poker markası ile turnuvaları daha iddialı bir boyuta getiriyor. 
Merit Poker Başkanı Songül Bekem, “20 yılı aşkın süredir turnuva deneyimimizi turizmin en sakin olduğu dönemlerde ülke tanıtımına faydalı hale getirmeye gayret ediyoruz” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473