‘Yasal boşluktan yararlandılar’

Anastasiadis ‘Altın pasaport’ konusunun avukatlık büroları ve inşaat sektöründeki bazı kişiler tarafından istismar edildiğini açıkladı

‘Yasal boşluktan yararlandılar’
banner432

  Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Güney Kıbrıs’ta uygulamadan kaldırılan, yabancı yatırımcılara vatandaşlık verilmesi programı konusunda Yunanistan’ın “Antenna” televizyon kanalına açıklamalarda bulundu.

    Politis gazetesinin haberine göre Anastasiadis, yatırım programının, emlak ofisleri, avukatlık büroları ve inşaat sektöründeki bazı kötü niyetli kişiler tarafından suiistimal edildiğini belirtirken, bu tür kişilerin yasalardaki açıklardan her zaman yararlandıkları iddiasında bulundu.
    Anastasiadis ayrıca, kendi kızları tarafından yönetilen ve kendi adını taşıyan “Nikos Anastasiadis” avukatlık bürosunun bu konuda hiçbir hatası bulunmadığını belirterek, 2013 yılında başkan seçildiğinde kendisine ait yüzde 50’lik hisseyi kızlarına devrettiğini ancak şirketin adının değişmesinin mümkün olmamasından ötürü, kendisini suçlamak isteyenlerce suiistimal edildiğini öne sürdü.
   Kızlarının avukatlık bürosunun MOKAS ve Moneyval kurumlarının denetiminden başarıyla geçtiklerini ifade eden Anastasiadis, inşaat şirketi bulunan damadı Yannis Misirlis’in adının da bu skandala karışmasına açıklık getirdi.
   Anastasiadis, damadının şirketi, kızıyla evlenmeden yıllar önce kurduğunu ve yapılan suçlamaların verilen 6 bin 744 vatandaşlıktan sadece 7’siyle alakalı olduğunu ifade ederek, kızlarının avukatlık bürosunun ise sadece 57 vatandaşlık verilmesine aracı olduğunu, bunların araştırılmasının kolay olduğunu vurguladı.
   Anastasiadis, skandal sonrasında kendisine yapılan “bel altı vuruşların” kendisini üzdüğünü de sözlerine ekledi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 1 ay Önce

Tabi tabi kanatsız melek herşeyden bihaber güney kıbrıs bütün kara para illegal mafia işleri vs nin merkezi dir

SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460