banner564

YDP’ye taze kan

Arıklı, Girne’deki toplantıda partisine katılan 230 yeni üyeye mazbatalarını verdi

YDP’ye taze kan
banner598

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı, Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı ve ekibi, önceki akşam Girne bölge halkıyla buluştu. 
YDP’den verilen bilgiye göre, 230 yeni üyenin katıldığı ve mazbataların verildiği törende katılımcılara hitap eden Arıklı, “Bu hükümet dönemi bizim için iyi bir tecrübe oldu. Neleri nasıl yapacağımızı öğrendik ve gücümüzü test ettik” dedi.
Hükümette en zor bakanlığı aldıklarına işaret eden Arıklı, “YDP geldi ve gelir gelmez Türkiye ile Ticaret Anlaşması imzaladı.  Ürettiğimiz her şeyi pazarlama ve satma hakkı elde ettik. 40 yıldır delinemeyen ambargoları kaldırdık.   Önümüzdeki günlerde bu anlaşmanın meyvelerini yiyeceğiz. Yeniden Doğuş Partisi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne uygulanan ambargoları kaldıran siyasi partinin adı olarak bilinecek” şeklimde konuştu. 
Üretim için TC Sanayi Bakanı ile anlaşma yaptıklarına işaret eden Arıklı, Güvercinlik Sanayi bölgesinde 174 tane küçük ölçekli fabrika kurmak için çalışma başlattıklarını kaydetti. 
Anavatan Türkiye’nin bu proje için 105 Milyon Liralık kaynak ayırdığını ifade eden Arıklı, “Üreteceğiz, ürettiğimizi satacağız. Artık politikacıların peşinde, seçim döneminde çocuklarımızı işe koyun, oy vereyim diye dolaşmayacağız. Üreteceğiz, üretip satacağız ve zenginleşeceğiz” dedi.    
YDP Girne İlçe Başkanı Ramazan Karal da toplantıda yaptığı konuşmada, Yeniden Doğuş Partisi’nin, memleket için görev edinmiş bir dava partisi olarak kurulduğuna işaret ederek, YDP’nin, “bu vatan benim”, “bu bayrak benim”, “bu ezan benim” diyenlerin partisi olduğunu kaydetti.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474