banner564

Hasta sayısı azaldı

Başhekim Uçaner, Pandemi Merkezi’nde 136 yatağın 71’inin, yoğun bakımda ise 36 yatağın 30’unun boş olduğunu söyledi

Hasta sayısı azaldı
banner598

Acil Durum Hastanesi Başhekimi Dr. Erol Uçaner, dün sabah itibarıyla, Acil Durum Hastanesi ile Göğüs Hastalıkları Karantina Bölümü’nde 59 ve Yoğun Bakım Servisi’nde 6 Covid-19 hastasının tedavi gördüğünü belirtti. Uçaner, aşılı hastaların süreci daha rahat geçirdiğini gözlemlediklerini vurguladı. Uçaner, 130 yatak kapasiteli Pandemi Merkezi’nde 71, 36 yatak kapasiteli Yoğun Bakım Servisi’nde ise 30 yatağın boş olduğunu ifade etti.
Başhekim Dr. Erol Uçaner Türk Ajansı Kıbrıs’a (TAK) açıklamalarda bulundu.
Covid-19 salgınında ülkedeki son durum ile ilgili bilgileri paylaşan Uçaner, dün sabah itibarıyla, Pandemi Merkezi’ndeki Acil Durum Hastanesi’nde 52 ve Göğüs Hastalıkları Karantina Bölümü’nde 
7 olmak üzere 59 hastanın, Yoğun Bakım Servisi’nde ise 6 hastanın tedavi gördüğünü aktardı.
Toplam 59 hastanın tedavi gördüğü 130 yatak kapasiteli Pandemi Merkezi’nde 71 yatağın boş olduğu bilgisini veren Uçaner, 6 hastanın tedavi gördüğü 36 yatak kapasiteli Yoğun Bakım Servisi’nde ise 30 yatağın boş olduğunu belirtti.

Yoğun bakımdaki 6 hastadan biri 15 yaşında
Uçaner, yoğun bakımda 3’ü entübe olan 6 hastanın en gencinin 15, en yaşlısının ise 83 yaşında olduğunu söyledi.
Pandemi Merkezi’ndeki hastaların genel durumunu değerlendiren Uçaner, “Kısmi olarak hastalar daha rahat, klinik seyirleri yorucu değil. Özellikle üçüncü doz aşılamanın da başlamasından sonra, aşılı hastaların süreci daha rahat geçirdiğini gözlemliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474