banner564

Yeni tanıklar tespit edildi

Motosiklet sürücüsü Sami Sevinç’in ağır yaralanmasıyla sonuçlanan kazayla ilgili soruşturma sürüyor

Yeni tanıklar tespit edildi
banner598

Lefkoşa’da 19 yaşındaki motosiklet sürücüsü Sami Sevinç’in ağır yaralanmasıyla sonuçlanan kazaya neden olan Doğukan Yiğit Ünlü dün üçüncü kez mahkemeye çıkarıldı. 
Duruşmada kafatası kırığı, beyin kanaması, sol bacak ve köprücük kemiği kırığı teşhisiyle yoğun bakıma alınan Sevinç’in 72 saat sürecek bir ameliyata gireceği belirtildi. 
Kazayla ilgili yeni tanıklar tespit edildiği, bu kişilerden ifade alınacağı belirtildi. 
Soruşturmayı yapan polis, kazanın 27 Mart 2024 tarihinde saat 17.15 sıralarında, Lefkoşa’da Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde meydana geldiğini söyledi. 
Polis, Doğukan Yiğit Ünlü’nün yönetimindeki MC 594 plakalı araç ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada, karşıdan gelen ve düz gitmekte olan araçlara öncelik hakkı vermeden dikkatsizce Yzb. Tekin Yurdabak Caddesine dönüşe geçtiğini ve o esnada Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde kavşağa geldiğinde süratini uygun bir seviyeye indirmeden dikkatsizce seyreden Sami Sevinç yönetimindeki VL 213 plakalı motosikletin önünü tıkaması sonucu çarpıştıklarını söyledi. 
Polis, kaza sonucu ağır şekilde yaralanan motosiklet sürücüsü Sami Sevinç’in kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde kafatası kırığı, beyin kanaması, sol bacak ve köprücük kemiği kırığı teşhisi ile yoğun bakımda tedavi altına alındığını belirtti. Polis, Sevinç’in 72 saat sürecek bir ameliyata gireceğini, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu kaydetti.
Polis, olay yerinde 2 kamera görüntüsü tespit ettiklerini, başka kamera görüntüleri arandığını söyledi.  Polis, kazayla ilgili yeni tanıklar da tespit edildiğini, bu kişilerden ifade alacaklarını açıkladı. Polis, incelenmesi gereken kamera görüntüleri, alınacak ifadeler olduğunu belirterek, zanlının 2 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme talep edilen süreyi onayladı. 

 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474