banner564

YÖDAK’a destek

YÖK’ün denetleme kurulu üyeleri adaya geldi

YÖDAK’a destek
banner598

Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Denetleme Heyeti Başkanı Prof. Dr. Hamit Emrah Beriş başkanlığındaki heyet, Yükseköğretimdeki denetim süreçleri ve iş birliği olanakları ele almak üzere KKTC'ye geldi. YÖK heyeti YÖDAK Başkanı ve heyetiyle yükseköğretimdeki denetim süreçleri ve iş birliği olanakları ele alındı.
YÖDAK'tan verilen bilgiye göre, heyette YÖK Denetleme Heyeti Başkanı Prof. Dr. Hamit Emrah Beriş, YÖK Denetleme Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Mevlut Özçelik, Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Prof. Dr. Mehmet Duman ve Güray Irmak yer alıyor.
YÖK Denetleme Kurulundan, Yükseköğretim Denetleme Başkanı Prof. Dr. Hamit Emrah Beriş ve YÖK Denetleme Kurulu Üyesi Güray Irmak, Yükseköğrenim Planama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Aykut Hocanın ve üyeleri ile bir araya geldi.
Toplantıda, YÖDAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Amca, Prof. Dr. Hülya Harutoğlu, Prof. Dr. Ali Ünyayar, Prof. Dr. Zafer Ağdelen, Prof. Dr. Remziye Terkan ve Prof. Dr. Akın Cellatoğlu da yer aldı.
Görüşmede yükseköğretimdeki denetim süreçleri ve iş birliği olanakları ele alındı.
YÖK Başkanı ve üyesi, ikili protokol doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti’nden KKTC'ye ÖSYM kılavuzuna dahil YÖK onaylı üniversitelere gelerek YÖK onaylı programlar altında eğitim alan öğrencilerin geçirdikleri eğitim süreçlerini ve üniversitelerin işleyişlerini her yönü ile değerlendirdiklerini ifade etti.
2017’den itibaren her yıl YÖK onaylı üniversiteler ve bu üniversiteler altındaki YÖK onaylı programları değerlendirmeye gelen YÖK Denetleme Heyetinin YÖDAK Başkanı ve üyeleriyle yeniden bir araya gelecekleri  belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2024, 10:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish Power
Turkish Power - 1 ay Önce

Neye destek kime destek onlarca yildir sacmasapan nijeryali kayitlarinin rusya kazak8stan makedonya tataristan vs den sahte evraklarla illegaal olarak yks siz yatay gecisi yapilan TC uyruklularin ogrenci danisman firmalari uluslararasi ofis universite isbirligi ile binlerce dolar alinarak denkligi olmadan somurulmesini ortbas etmek icin mi isbirligi kktc deki adakent kibris saglik dis girne yakindogu tip disdeki yatay gecisle illegal olarak kaydi yapilan hangi TC uyruklu ogrencinin kaydi kanunlara uygun burada bir sucu guzleme ortbas etme isbirligi ayan beyan ortada bozacinin sahidi siraci hem YOK hem YODAK suca ortak oluyor

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473