banner564
banner556

Maraş tepkisi

banner587

AKEL’e göre Hristodulidis ve Neofitu’nun politikaları yüzünden Kıbrıs Türk tarafı uzlaşmaz bir pozisyona yöneldi

banner589
Maraş tepkisi

    Rum Komünist AKEL Partisi, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın “Maraş’ın Türkçe konuşan toplumların kültür başkentine dönüştürülmesi” şeklindeki açıklamasını kınadı.

   Haravgi gazetesi: “AKEL: Tatar’ın Maraş Konusundaki Yeni Açıklamaları Kıbrıs Tarihine Hakaret” başlığı altında verdiği haberinde, AKEL’in, Cumhurbaşkanı Tatar’ın kapalı bölge Maraş konusundaki yeni açıklamalarını “kınadığını” yazdı.
   AKEL’in açıklamasında özetle, “bu tür açıklamaların Kıbrıs’ın tarihine yönelik bir hakaret olduğu” iddiasında bulunulurken Kıbrıs sorununa en kısa sürede, karşılıklı kabul edilebilir bir çözüm bulunmasının gerekliliğine vurgu yapıldı.
   Açıklamada ayrıca, “Anastasiadis, Hristodulidis ve Nefoitu tarafından izlenen yanlış politikalar ve önemli uzlaşı noktalarına kuşkuyla bakılmasının sonucunun tehlikeli şekilde yoldan sapmalar olacağı konusunda uyarılarda bulunulduğu, Maraş’ta gerçekleşen her şeyin ise en kötü kabusun gerçek olması anlamına geldiği” ifadelerine yer verildi.

banner571

Imagine Programı

    Gazete haberinin devamında, AKEL’den yapılan bir diğer açıklamada ise, “Kıbrıs Türk liderliğinin Imagine Programı’nı erteleme kararının büyük bir geri adım olduğu” görüşünün ortaya konduğunu yazdı.
   AKEL’in açıklamasında, “Tatar tarafından iki devletli politikaya atıfta bulunularak sunulan sebeplerin, bu gelişmeyi daha da endişe verici bir hale getirdiği” de öne sürüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473