banner564

“Bu yaz tamamen içme suyu dâhil susuz kalabiliriz”

Lefke Çevre ve Ekoloji Derneği açıklamasında, “Bu yaz tamamen içme suyu dâhil susuz kalabiliriz” dedi

“Bu yaz tamamen içme suyu dâhil susuz kalabiliriz”
banner598

Lefke Çevre ve Ekoloji Derneği Başkanı Tamer Dayıoğlu, su tüketimini azaltacak önlem alınmadığı takdirde yaz aylarında su sıkıntısı yaşanabileceğini ileri sürdü.
Dayıoğlu, Dünya Su Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Önlemler alınmadığı takdirde bu yaz tamamen içme suyu dâhil susuz kalabiliriz. Bu gibi sorunları çözmek belediyelerin sorumluluğundadır.” dedi.
Pek çok ülkede yaşanan su kıtlığının, yer altı su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimini öncelikli ihtiyaç haline getirdiğini kaydeden Dayıoğlu, hükümet ve belediyelerin su kaynaklarının daha verimli kullanımı için önlemler alması, icabı halinde su kesintisi yapması gerektiğini ifade etti. Dayıoğlu, yer altı su kaynaklarının bazı bölgelerde kontrolsüz kullanımı ve yanlış yönetilmesi nedeniyle ya tüketildiğini ya da kirletildiğini kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 2 ay Önce

Rum tarafının su rezervi bizim 5 katımız. Onların nüfusu belli. 900 bin. Bizin de bir o kadar vardır. Ya da yakındir. Onlara 3 bize de adı turist 2 milyon ziyaretci gelir. Onlar yıllardır su tasarrufu önerir. Bizim kerizker da Rumlara su verelim diyor. Allah akıl versin.
Adada cehalet arttıkca cehalete oynayan da arttı. Türkiyedeki gibi. Çok da fark kalmadı ya..

Hasan Nuri
Hasan Nuri - 2 ay Önce

Perşembenin Geleceği Çarşambadan Bellidir .

Ck
Ck - 2 ay Önce

Her konuda başarısız bir yönetim!!!!!

Omer
Omer - 2 ay Önce

Insanlari panikletme de ustunuze yok
Icme suyu neden bulamayalim
Abartmayin
Dunya da herkes su iciyor
Burasimi icemeyecek

SIRADAKİ HABER

banner608

banner473