banner564
banner556

Can dostlara bakım yapıldı

Uzman veterinerler, Lefkoşa Hayvan Barınağı’nda aşılama ve tedavi işlemleri gerçekleştirdi

Can dostlara bakım yapıldı

Uzman veterinerler tarafından, Lefkoşa Hayvan Barınağı’nda bulunan 285 hayvana hem yıllık karma aşıları yapıldı, hem de iç-dış parazit tedavileri tamamlandı.
LTB’den verilen bilgiye göre, LTB’nin barınakta görevli personelinin de yardımıyla gerçekleştirilen aşılama sayesinde olası salgınlar önlenirken, barınaktaki hayvanlara sunulan sağlıklı ve güvenli ortamın devamı sağlanıyor.
LTB Sevimli Dostlar Ekibi, barınaktaki hayvanlara yuva ve koruma sağlamakla beraber, sadece barınma ve beslenme ihtiyaçlarıyla değil, aynı zamanda kayıt işlemleri, sağlık kontrolleri, aşılama, kısırlaştırma ve sahiplendirilmeleri ile de ilgilenen bir merkez olarak hizmet veriyor.
Lefkoşa Hayvan Barınağı kapasitesi kapsamındaki hayvanlara yuva bulunana kadar hizmet veriliyor. Barınaktan sahiplenilen her hayvan, sokaktaki başka bir hayvanın yuva bulana kadar barınakta kalabilmesini sağlıyor.
LTB Sevimli Dostlar ekibinin çalışmaları www.ltbsevimlidostlar.com web sitesinden ve “LTB Sevimli Dostlar” Facebook sayfasından takip edebiliyor.
Ayrıca, yine www.ltbsevimlidostlar.com sitesinden, sahiplenilebilecek hayvanların fotoğraflarıyla bilgilerine ulaşılabilirken aynı zamanda hem sokaktaki hem de barınaktaki hayvanların ihtiyaçlarının giderilmesine katkı sağlanabiliyor.
Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde (LTB atölyeler yanı) bulunan Lefkoşa Hayvan Barınağı hafta içi her gün 12.00-14.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.
Ayrıca, hayvan sahiplenmek isteyenlerin 0533 868 3377 numaralı telefondan Emre Batunlu’ya ulaşabilecekleri belirtildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 4 ay Önce

Ben de keşke barinakta calisabilsem. Bazen ögretmenlikten istifa edip barinaklarda calismayi dusunuyorum. Param olsa yapardim gercekten!! Hayvanlari cok seviyorum onlarin olmadigi bir hayat dusunemem. Ltb tebrik ederim

SIRADAKİ HABER

banner456

banner472