banner564
banner556

Sıkıntılı günler geride kalıyor

Bakan Ataoğlu, “Bu yıl ülkemizin turizmden daha fazla pay alacağı ümidindeyiz” dedi

Sıkıntılı günler geride kalıyor

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, pandemi kaynaklı sıkıntılı sürecin büyük oranda atlatıldığını ve bu yıl KKTC’nin turizmden daha fazla pay alacağı ümidini taşıdığını ifade etti.
Ataoğlu, 15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.
Ataoğlu mesajında şunları kaydetti:
“Dünyanın hızla gelişen sektörlerden biri olan turizm; milyonlarca kişinin seyahat ettiği, önemli bir pazarı oluşturmakla beraber yaklaşık 3 yıldır pandemi nedeni ile bir çok sıkıntılar yaşamaktadır.
Teknolojideki hızlı gelişmeler ve turizmin giderek çeşitlenmesi, her yıl daha fazla insanın yer değiştirmesine vesile olması beklenirken bir anda tüm hesapların alt üst olduğu bir dönemden geçtik. 
Bu sıkıntılı süreci büyük oranda atlatırken bu yıl ülkemizin turizmden daha fazla pay alacağı ümidindeyiz. 
Son yıllarda yaşanan ekonomik sorunlar, sosyal huzursuzluk ve savaşlar  turizmin, özellikle ekonomik yönünün daha çok dikkate alınmasına neden olmuştur. Turizm sektörü gelecekteki en önemli istihdam kaynağı olmasının yanı sıra, aynı zamanda da etkin bir sosyal politika imkanı da sunmaktadır. 
Ülkemiz Akdeniz bölgesinin turizm pazarında çok önemli bir yere sahiptir. Kuzey Kıbrıs destinasyonu bakir kalmış yapısı ile Avrupalı turistin de ilgisini çekmektedir.
Pandemi döneminde edindiğimiz güvenli ülke imajı, diğer alanlarda yaşadığımız sıkıntıları aşmamızda büyük katkı sağlayacaktır. 
Geçmişten günümüze ulaşan doğa ve tarihi zenginlikleri ve güzellikleriyle ülkemizin  potansiyelini en iyi şekilde değerlendirerek dünya turizminden hak ettiğimiz payı alabilmemiz için her türlü gayreti göstereceğiz.”
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas
Vatandas - 4 ay Önce

Doğrudur baskan sıkıntılı günler geride kalmadi halkı daha da kötü günler beklet bu zamlardan halk da sizler gibi 40 bin 50 bin maaş alnaz maximum 7 bin kazanır gel de sen gecin bu para ile

Ck
Ck - 4 ay Önce

Sıkıntı günler geride mi kaldı??? Cok komiksiniz!!!! Cehennem ateşini harladı kardeş....

SIRADAKİ HABER

banner471

banner472