banner556

İlişkiler gözden geçirildi

Bakan Pilli, Türkiye Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünden gelen uzman heyetle görüştü

İlişkiler gözden geçirildi

Sağlık Bakanı Ali Pilli, TC ile KKTC arasında 2008 yılında imzalanan sağlık alanında iş birliğine ilişkin protokolün güncellenmesi ve yenilenmesi konusunda iş birliği çalışmalarını yapmak üzere KKTC’de bulunan TC Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı uzman heyetle görüştü. 
Açıklamaya göre, Türkiye Cumhuriyeti’nin her alanda olduğu gibi sağlıkta da her zaman KKTC’nin yanında olduğunu belirleten Bakan Pilli, Covid-19 ile mücadelede desteklerini esirgemediklerini vurguladı. 
Bakan Pilli, bu zor dönemde Türkiye Cumhuriyeti’nin katkılarıyla Acil Durum Hastanesi’nin ülkeye kazandırıldığını, yapılan desteklerle ülkede pandemi yönetiminde başarılı sonuçlara ulaşıldığını kaydetti. 
Sağlıkta alt yapı konusunda bir takım eksiklikler bulunduğuna işaret eden Bakan Pilli, Lefkoşa’da 500 yataklı yeni hastanenin yapımı, yarım kalan Girne Hastanesi, Güzelyurt Hastanesi ve AMATEM binasının tamamlanmasıyla sağlıkta önemli bir gelişim sağlanabileceğini söyledi. 
Heyetin aralarında bulunmasından büyük mutluluk duyduğunu belirten Bakan Pilli, bu vesile ile bir kez daha Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya teşekkür ettiğini, iki ülke arasında sağlık alanında devam eden iş birliğinin geleceğe yönelik yeni projelerle süreceğini ifade etti.

Bakanlık personelinin bayramını kutladı
Öte yandan Sağlık Bakanı Ali Pilli, bakanlık personelinin Ramazan Bayramını kutladı. 
Açıklamaya göre, Bakan Pilli, sağlık alanında hizmet vermenin ayrı bir önem taşıdığını belirterek, bu hizmetlerin bir ekip işi olduğunu, tüm bakanlığın özveri içerisinde görevlerine devam ettiğini söyledi. 
Bayramların küslüklerin sona erdiği, dostlukların değer kazındığı, manevi değerleri yüksek olan günler olduğunu belirten Bakan Pilli, tüm bakanlık personelinin sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesini diledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner468