banner564

Kimseye ayrıcalık tanınmayacak

Oktay, Adıyaman İsias Otel ile ilgili soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü belirtti

Kimseye ayrıcalık tanınmayacak
banner598

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adıyaman İsias Otel ile ilgili soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü belirterek, “Yaşanan felakette ihmali bulunanlarla ilgili kimliğine, mensubiyetine bakılmaksızın soruşturmalar devam etmektedir” dedi.
Oktay, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptı açıklamada, Türkiye’de 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremde 35 Kıbrıs Türk vatandaşın hayatını kaybettiği Adıyaman İsias Otel ile ilgili soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü belirtti.
Oktay, “Depremin ilk gününden bu yana depremzedelerimizin yaralarının sarılması için çalışmalarımızı sürdürürken, bir yandan da daha önce birçok kez ifade ettiğimiz üzere, yaşanan felakette ihmali bulunanlarla ilgili kimliğine, mensubiyetine bakılmaksızın soruşturmalar devam etmektedir” açıklamasında bulundu.

3 kişi tutuklu
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay şunları ifade etti:
“Yaşanan bu büyük felakette kaybettiğimiz Kıbrıslı 35 yavrumuzla birlikte 49 bini aşkın vatandaşımızın her biri bizim canımızın bir parçasıdır. Her birine tekrar Allah’tan rahmet diliyorum, milletimizin başı sağ olsun.
Depremin ilk gününden bu yana depremzedelerimizin yaralarının sarılması için çalışmalarımızı sürdürürken, bir yandan da daha önce birçok kez ifade ettiğimiz üzere, yaşanan felakette ihmali bulunanlarla ilgili kimliğine, mensubiyetine bakılmaksızın soruşturmalar devam etmektedir.
Adıyaman’da Kıbrıslı genç sporcu yavrularımızın kaldığı otelle ilgili 3 kişinin tutuklu olduğunu, KKTC Başbakanı ile ortak basın toplantımızda ifade etmiştik. Deprem bölgesinin tümünde olduğu gibi, Adıyaman’da çöken otel ile ilgili soruşturma da titizlikle sürdürülmektedir.
Tüm bunlara rağmen Ana Muhalefet Partisi lideri, milletimizin gösterdiği dayanışma ruhuyla bağdaşmayacak şekilde yaşanan acıları istismar edip siyasete alet eden, akıl, vicdan ve ahlakla bağdaşmayacak şekilde ihtiyacımız olan dayanışma ruhunu bozan beyanlarda bulunmaktadır.
Bu tür beyan ve davranışların ne yaralarımızın sarılmasına ne de milletimizin ortak acısına merhem olacak bir yanı vardır.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474