banner564

Kırk lokması verildi

KKTC Alevi Kültür Merkezi, Türkiye’de 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinde yaşamını yitirenler için ‘anma günü’ düzenledi

Kırk lokması verildi
banner598

KKTC Alevi Kültür Merkezi, Türkiye’de 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinde yaşamını yitirenler için  pazar günü Cihangir’de bulunan Cemevi ve Kültür Kompleksi’nde  anma günü düzenledi.  Anma gününde, kırk lokması da verildi.
Depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşuyla başlayan anma günü, Alevilikte özel bir yere sahip olan Çerağ’ın uyandırılmasıyla devam etti. Daha sonra Alevi Kültür Merkezi Genel Başkanı Cengiz Demir bir konuşma yaptı.
Demir, konuşmasında, 6 Şubat’ta yaşanan depremin beraberinde çok büyük acılar getirdiğini belirterek, yaşamını yitiren canların yakınlarına sabır dileyerek, bir daha böyle keder ve acıların yaşanmamasını diledi.
Aynı acıları yaşayan insanlar olarak, Adıyaman İsias Oteli’nde yaşamını yitiren Melekler Takımı’nı kaybetmenin acısını yüreklerinde hissettiklerini dile getiren Demir, aileleri ve yakınlarına baş sağlığı dileğinde bulundu. Cengiz Demir, ilerleyen günlerde Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne bir ziyaret gerçekleştireceklerini söyleyerek, Alevi toplumu olarak yapılacak çalışmalara desteklerinin her zaman süreceğini vurguladı.
Yaşanan deprem sonrasında Alevi Kültür Merkezi bünyesinde oluşturulan Deprem Komisyonu’nda emek verenlere teşekkür eden Demir, şöyle devam etti: “Bu zorlu süreçte gerek Türkiye’de gerek ülkemize gelen canlarımızın dertlerine ortak olmak için büyük çaba gösterdiler ve hizmetleri hala sürmektedir. Verdikleri emeklerden dolayı Deprem Komisyonu’nda çalışan arkadaşlarımıza sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Acılar paylaşıldıkça azalır sözünden hareketle, lokmalarını pay eden siz değerli üyeler başta olmak üzere, katkıları için iş insanlarına, sivil toplum örgütlerine de teşekkür ediyorum. Hak hizmetlerini kabul etsin” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474