banner564

Kurdele kestiler

Türkiye'nin hibe ettiği mobil x-ray cihazı Gazimağusa Limanında hizmete girdi

Kurdele kestiler
banner598

Mobil x-ray Tarama Sistemi teslim töreni Başbakan Ünal Üstel ve Türkiye Cumhuriyeti (TC) Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın katılımıyla Gazimağusa Limanı’nda yapıldı.
Cihaz, TC Ticaret Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı arasındaki ticaretin güvenliğinin sağlanması ve kaçakçılıkla mücadele alanlarında iş birliği kapsamında KKTC’ye kazandırıldı.
Gazimağusa Gümrük Şube Amirliği’nde yer alan törene, bazı bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar, Türkiye’den gelen konuklar ve diğer yetkililer katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan törende, Başbakan Üstel, TC Ticaret Bakanı Bolat ve Maliye Bakanı Berova konuşma yaptı. Ardından protokolün katılımıyla kurdele kesilerek, cihazın açılışı gerçekleştirildi.
Başbakan Üstel törende yaptığı konuşmada, “Ercan Havalimanı’ndan sonra limanlarımızı da çağdaş yapıya kavuşturmak, ülke ekonomisini her geçen gün daha ileriye götürmek için çalışıyoruz” dedi.
TC Ticaret Bakanı Bolat da, “Kıbrıs Türkü’nüm hak ettiği refah seviyesine ulaşması için çalışmak ve Kıbrıs Türklerinin uğradığı haksızlığa karşı birlikte mücadele etmek asli görevlerimiz arasındadır” diyerek, “Türkiye yükseldikçe ve güçlendikçe KKTC’de de yükselecek ve güçlenecek” vurgusu yaptı.
Maliye Bakanı Özdemir Berova ise, TC’den KKTC’ye iki adet Mobil x-ray cihazı hibe edildiğini belirterek, birinin bugün Gazimağusa Limanı’na diğerinin ise yaklaşık bir-bir buçuk ay sonra Girne Limanı’na kazandırılacağını söyledi. Berova, “Gümrüklerin güçlendirilmesi adına çok önemli bir adımı atmış olacağız” dedi.

Bolat: KKTC’ye büyük önem veriyoruz
Bakan Bolat da herkesi selamlayarak başladığı konuşmasında, KKTC’nin ülke olarak bağımsızlığına büyük önem verdiklerini kaydetti. “Kendi haklarımızı savunurken gösterdiğimiz çabaları KKTC için de göstermekten asla çekinmiyoruz” diye konuşan Bolat, KKTC’ye karşı uygulanan özellikle batı kaynaklı kısıtlamaların ekonomi üzerindeki etkilerini gidermeye yönelik katkılarının artarak, devam edeceğini belirtti.
TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selam ve sevgilerini ileten Bolat, Erdoğan’ın, her uluslararası platformda, KKTC’nin bağımsızlığı ve tanınması yolunda çok büyük çaba gösterdiğini vurguladı.
“Kıbrıs Türkü’nün hak ettiği refah seviyesine ulaşması için çalışmak ve Kıbrıs Türklerinin uğradığı haksızlık ve çifte standartlara karşı birlikte mücadele etmek bizim asli ve kutsal görevlerimiz arasındadır” diyen Bolat, Türkiye Yüzyılı vizyonunun, KKTC için de büyük bir gelişme ve yükselme dönemi olacağını belirtti.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 2 hafta Önce

Tören yani şov delisi bir millet. Cihaz kaç para tören için harcanan kaç para? Yakında bir tuvalet açılışını da duyarsak şaşırmayın.
Türkiye AKP ile kaçakçılıkla mücadelede yıllardır gri listede idi. Soylu ile kacakcılıkta da liderlige oynandı. Kaçakcılığı örtenler şimdi rehberimiz. Vay haline KaKaTC nin!

Doğru Söz
Doğru Söz - 2 hafta Önce

Kurdele kesenlerin hızmerkârları ile birlikteki günlük maasâı toplamı cihazın parasından çoksa hiç şaşırmam.

Turkish Power
Turkish Power - 2 hafta Önce

Yine belese kondun yalan soz iyisin iyi

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474