banner556

Maraş uyarısı

Türkiye'ye çağrı yapan AB Sözcüsü Stano, Güvenlik Konseyi kararlarına saygı gösterilmesini istedi

Maraş uyarısı

AB, BM Güvenlik Konseyi’nin Maraş ile ilgili kararlarına saygı gösterilmesini istedi; Türkiye’ye son kararlarından vazgeçmesi çağrısı yaptı.
Avrupa Komisyonu Sözcüsü Peter Stano, Kıbrıs Haber Ajansı’na (KHA) yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği’nin, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin Maraş ile ilgili kararlarına saygı gösterilmesini istediğini söyledi.  
Stano, AB’ın Doğu Akdeniz'de istikrarlı ve güvenli bir ortama ulaşmak için yapıcı diyalog inşa edilmesi yönünde devam eden çabalara iyi niyetle katılırken Türkiye’ye son kararlarından vazgeçmesi çağrısı yaptığını bildirdi.
 
Peter Stano şöyle konuştu:
 “Maraş’la ilgili girişimler ve sismik araştırma gemisi Oruç Reis için yayımlanan yeni Türk NAVTEX’i konusunda derin endişelerimizi ifade etmek için değişik düzeylerdeki Türk yetkililere ulaştık. Dün EEAS Genel Sekreteri Helga Schmid, bu konularla ilgili Türkiye’nin Avrupa Birliği’ndeki Büyükelçisi’yle görüştü. Maraş’la ilgili Avrupa Birliği, 1 Ekim Avrupa Konseyi kararları, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin ilgili kararlarında, özellikle 550 (1984) ve 789 (1992) sayılı kararlarda belirtilen Maraş’ın statüsünü yeniden teyit etmiştir. Maraş ile ilgili bu kararlara uymayan hiçbir girişim yapılamaz.” 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 11:49
banner560
YORUM EKLE
YORUMLAR
Xyz
Xyz - 2 yıl Önce

Bence önce ruanda burundi cezayir sahra altı afrika(fransa) etiyopya somali libya(italya)orta güney amerika(ispanya)angola mozambik(portekiz)kongo(belcika)nazi namibya(almanya)güneydoğu asya ve köle taciri(hollanda) vs vs ağzınızı acın yeni duzulencilerle birlikte buradan size mama çıkmaz ingiltereyi ab den çıktığı için eklemedik soho gezginleri

Xyz
Xyz - 2 yıl Önce

Ne oldu peter ne oldu pasinyan ne oldu yeni duzulenciler

SIRADAKİ HABER

banner464

banner472