banner564
banner556

Muhtarlara bilgi verdi

Bakan Canaltay, Dipkarpaz köyü ile Apostolos Andreas Manastırı arasındaki güzergahta yol çalışmalarına başlama aşamasına gelindiğini açıkladı

Muhtarlara bilgi verdi

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Eroğlu Canaltay, Dipkarpaz Köyü ile Apostolos Andreas Manastırı arasındaki güzergahta yol çalışmalarına başlama aşamasına gelindiğini açıkladı.
Verilen bilgiye göre, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Eroğlu Canaltay, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ve bölge muhtarları ile görüştü. Görüşmede İskele Kaymakamı Ertuğrul Toroslu da hazır bulundu.
İskele Belediyesi’nde gerçekleşen görüşme öncesinde konuşan Canaltay, yol altyapısı konusunda ülkenin her bölgesine dokunmayı amaçladıklarını belirtti.  
Boğziçi-Kuzucuk ve Kuzucuk-Yıldırım yollarının sıfırdan yapılması, Sınırüstü-Aygün-Kuzucuk-Ötüken hattında da iyileştirmeler yapılması için projelerin hazır olduğunu belirten Canaltay, Karpaz bölgesindeki yol yapım çalışmalarının, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile imzalanan KKTC Karayolları Master Planı 2021-2022 Uygulama Protokolü çerçevesinde devam ettiğini kaydetti.
Ziyamet-Derince-Kaleburnu-Dipkarpaz hattında yol yenileme çalışmalarının Avtepe’ye ulaştığını söyleyen Canaltay, “Dipkarpaz-Apostolos Andreas Manastırı Yolu’nun proje ihalesi, yaşanan akasaklıklar nedeniyle altı ayda tamamlanabildi. Bundan sonraki aşama, bu güzergahtaki yol çalışmalarının başlamasıdır” dedi.       
Canaltay, Karpaz yollarının tamamlanmasının ardından bölgeye ulaşımın daha güvenli ve konforlu olacağını, ekonomik olarak da bölgeye canlılık getireceğini ifade etti. 

banner571

Bölge canlanacak
Belediye Başkanı Sadıkoğlu ise, uzun yılların ardından ilk kez bölgeye bu denli büyük altyapı yatırımı gerçekleştirildiği ifade etti. 
İskele Kaymakamı Toroslu ise yapılan altyapı çalışmalarının bölge insanı için mucize niteliği taşıdığını, altyapının gelişmesi ile birlikte bölgenin canlanacağını kaydetti. 
Görüşmeye Ötüken Köyü Muhtarı Turgut Özyöre, Kuzucuk Köyü Muhtarı Türkeş Öğünçer, Aygün Köyü Muhtarı Aygün Kaya, Sınırüstü Köyü Muhtarı Halil Yenigün ve Boğaziçi Köyü Muhtarı Enis Akşahin katıldı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473