banner564

Polise konuştu

Uyuşturucu operasyonunda tutuklanan Yusuf Nacil Dal’ın evinde kokain tartıp sattığı iddia edildi

Polise konuştu
banner598

Suna ERDEN
Lefkoşa bölgesinde uyuşturucu satışı yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Yusuf Nacil Dal hakkındaki soruşturma tamamlandı.
Zanlı dün mahkemeye çıkarılırken, evinde yapılan aramada 21 paket halinde 20 gram kokain, 4 adet hassas terazi ve uyuşturucu geliri olduğu düşünülen 9 bin 200 TL ve 260 Euro bulunduğu açıklandı. Polis, yapılan soruşturma sonucu zanlının evinde kokain tartıp sattığını belirlediklerini söyledi. 
Soruşturmayı yapan polis,  5 Eylül 2023 tarihinde, zanlının Lefkoşa’daki evinde uyuşturucu bulunduğuna ve satışını yaptığına dair ihbar aldıklarını söyledi. 
Polis, aynı gün zanlının kalmakta olduğu ikametgahta, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan aramada, 21 ayrı paket halinde 20 gram ağırlığında kokain, üzerlerinde kokain kalıntısı olan 4 adet hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan toplam 9 bin 200 TL ve 260 Euro nakit para bulunarak emare olarak alındığını söyledi. 
Polis, tutuklanan zanlının internet üzerinden konuştuğu bir şahısla anlaşıp, 29 Eylül-3 Ekim 2023 tarihleri arasında 3 kez toplam 23 gram kokain aldığını itiraf ettiğini söyledi. 

“Tartıp, satıyor”
Polis, zanlının mahkemeye çıkarılarak, hakkında 3 gün tutukluluk emri alındığını söyledi. Polis, bu süre içerisinde yapılan soruşturmada zanlının aranan şahıstan uyuşturucu madde kokain aldığını, evde tartıp sattığını ve son olarak, 10 gram kokain satarak, 26 bin TL aldığını, 22 binini aranan şahsa verdiğini tespit ettiklerini belirtti. Polis, zanlının evinde bulunan paraların da uyuşturucu madde satışından elde edildiğini açıkladı. Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, zanlıya kokain temin eden şahıs ile satın alan şahısların aranmakta olduğunu belirtti.
Polis, zanlının uyuşturucu alışverişi yaptığı şahısların tespiti için cep telefonunun DATA incelemesine gönderileceğini kaydetti.
Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, alınacak ifadeler, aranan şahıslar ve incelenecek emareler olduğunu belirterek, zanlının 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, zanlının 4 süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474