banner564
banner556

Türkiye'ye minnettarız

Türkiye, 20 bin doz Sinovac aşısı daha gönderdi

Türkiye'ye minnettarız

Türkiye, yeni tip Coronavirüs’le mücadele kapsamında Kuzey Kıbrıs’a 20 bin doz Sinovac aşısı daha ulaştırdı. Türkiye Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla 20 bin doz Sinovac aşısı KKTC'ye getirildi. Uçak, saat 09.38'de Ercan Havalimanı'na indi. 
Sağlık Bakanı Ali Pilli, Türkiye'den gelen aşılarla ilgili açıklamalarda bulundu.
Bakan Pilli, "Anavatan Türkiye bugüne kadar hep bizim yanımızdaydı, bu aşılar, bundan sonra da hep yanımızda olacağının ispatıdır. Sadece sağlıkta değil her alanda Türkiye bizim yanımızdadır. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya şahsım ve ülkem adına yürekten teşekkür ederim." diye konuştu.

20 bin kişi aşılandı
Şu ana kadar 20 bin Covid-19 aşısı yaptıklarını aktaran Pilli, Türkiye'den bir miktar daha aşı talep ettiklerini ve aşıların gelmeye devam edeceğini söyledi.
Pilli, daha önce yapılan temaslarda, Türkiye'den KKTC'ye yaklaşık 500 bin aşının gelmesiyle alakalı mutabık kalındığının ve bunun yakın zamanda netleşeceğinin altını çizdi. 
Pilli, "Türkiye her an bizim imdadımıza yetişiyor. Tam aşılar bitiyordu, 20 bin aşıyı tamamladık, hemen akabinde bir 20 bin aşı daha ülkemize geldi. Aşılamalara devam edeceğiz" ifadesini kullandı.
Türkiye'den 14 Ocak 2021'de Covid-19'la mücadele kapsamında KKTC'ye 20 bin doz Sinovac aşısı gönderilmişti.
KKTC'de Covid-19'a karşı ilk aşılama programı 15 Ocak'ta başlamış ve 22 Ocak'ta tamamlanmıştı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 2 yıl Önce

Yeni duzenciler palikarya akel yalakalari tüylü peluş yakalı etollu utanmadan Türk askerine işgalci ayağı çeken kendini bilmezler

Turkish power
Turkish power - 2 yıl Önce

Devami:yediği kaba pisleyenler minnet duymazlar onlar ki ancak kilisede zangoç yamakligina layiktirlar

SIRADAKİ HABER

banner456

banner455