banner564
banner556

Yaralı halde ovaya attı

Tavuklarına zarar vereceği düşüncesiyle komşusunun köpeğini av tüfeğiyle vuran Ahmet Hazar tutuklandı

Yaralı halde ovaya attı

Suna ERDEN
Yeniceköy'de bahçesine giren komşusuna ait köpeği tüfekle vurup yaralı bir halde ovaya atan Ahmet Hazar tutuklanarak, dün mahkemeye çıkarıldı.
Duruşmada zanlının tavuklarına zarar vereceği düşüncesiyle köpeği vurduğu belirtildi.
Soruşturmayı yapan polis, olayın 15 Aralık 2021 tarihinde saat 08.30 sıralarında Yeniceköy'de meydana geldiğini söyledi.
Polis memuru, Tahir İyici’nin köpeklerini beslemek kafesi açtığını,  bu esnada iki köpeğin kaçtığını ifade etti. 
Polis, İyici’nin kısa bir süre sonra bir el av tüfeği sesi duyduğunu ve sesin Dar Sokak No.8 adresinden geldiğini anlattığını söyledi. 
İyici’nin Ahmet Hazar'ı ikametgahının bahçesinde gördüğünü de beyan ettiğini anlatan polis, zanlının gözaltına alındığını belirtti. 
Polis, Ahmet Hazar’ın tavuklarına zarar vereceğini düşündüğü için köpeği alarak römork ile ovaya attığını söylediğini aktardı.  
Polis memuru, akabinde Ahmet Hazar’ın babasına ait 3 adet av tüfeğini görevli polislere teslim ettiğini belirtti. 
Polis, köpeğin atıldığı ovada kalçasından yaralı bir halde tespit edildiğini, veteriner tarafından yapılan kontrolde arka ayak kısmından ve kalçasından av tüfeği ile yaralanmış olduğunun belirlendiğini söyledi. 
Polis, Ahmet Hazar'ın ikametgâhında yapılan aramada yatak odası içerisinde 167 adet dolu,174 adet boş fişenk bulunarak emare olarak alındığını anlattı. 
Polis, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, zanlının bir gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti. 
Mahkeme, hakkında ‘kanunsuz ateşli silah tasarrufu taşıma ve kullanmak, kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu, meskûn mahalde ateş etmek, hayvan refah yasasına’ aykırı hareket suçlarından soruşturma yürütülen zanlının ilk etapta bir gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. 

banner571

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473