‘Yarım kalan işler tamamlanacak’

Taçoy, enerji alanında atılacak adımlar ve projeler hakkında Arıklı ile yan yana yürüyüp, istişareyi sürdüreceklerini söyledi

‘Yarım kalan işler tamamlanacak’
banner432

Bakanlar Kurulu listesinin Cumhuriyet Meclisine sunulmasının ardından, bakanlıklarda devir teslim töreni gerçekleşti.
Ekonomi ve Enerji Bakanlığında eski Bakan Hasan Taçoy görevi yeni Bakan Erhan Arıklı’ya teslim etti.
Taçoy, Bakanlık görevi sırasında gerçekleştirdiği faaliyetler ve icraatlar konusunda Arıklı’yı bilgilendirdi.
Taçoy, Ekonomi ve Enerji Bakanlığının,  hem ekonomi, hem Doğu Akdeniz ve enerji politikaları, hem de Kıbrıs politikası ve KKTC’nin haklarının korunması bağlamında önemli bir bakanlık olmasından dolayı etkin çalışma gerektirdiğini anlattı.
Taçoy, elektrik alanında düzgün ve istikrarlı bir fiyat politikası, Türkiye ile birlikte atılacak ortak adımlar, kabloyla adaya elektrik getirilmesi ve Bakanlığın “Vizyon35” şeklinde adlandırdığı ve Dünya Bankası tarafından da desteklenen kısa-orta ve uzun vadeli projeler konularında Arıklı’ya çeşitli tavsiyelerde bulunarak, tüm bu alanlarda güveninin tam olduğunu, görev yapacağı sürede Arıklı ile yan yana yürüyüp, istişareyi sürdüreceklerini söyledi.
Görevi devralan Bakan Erhan Arıklı da, Taçoy’un 17 aylık sürede üstün bir performans sergilemesinden dolayı, Taçoy’dan sonra bu görevi yapacak olmanın zorluğuna değindi ve yarım kalan işler varsa onların tamamlanacağını kaydetti.
Makamların kalıcı, kişilerin gelip geçici olduğunu ifade eden Arıklı, “Önemli olan yaptığımız şeylerin kalıcı olmasıdır” şeklinde konuştu. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 1 ay Önce

Dualarimiz sizin ve kendini Turk hisseden sayinKKTCli kardeslerimizekardeşlerimizedir

SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner473

banner460